Jak správně aplikovat parfém?

Asi byste těžko ve svém okolí hledali ženu, která se nevoní. Některé ženy sice mají více v oblibě tělové spreje, či toaletní vody, přesto většina z nás používá vody parfemované. Troufnu si ale říct, že velká část žen vlastně pořádně neví, jak správně své oblíbené vůně nanášet.

Kam?
Nejlepšími místy pro aplikaci parfému jsou takzvané pulzní body. Tím jsou myšlena místa jako výstřih, spánky, vnitřní zápěstí, oblast za ušima, podkolení jamka, nebo loketní jamka. Jsou ideální proto, že jsou nejlépe prokrvená, vyzařují největší teplo, takže napomáhají lepšímu a plynulejšímu rozvinutí vůně. Váš parfém bude souznět s vaším tělem a reagovat na vaši tělesnou teplotu. Určitě ale nenanášejte parfém na všechna vyjmenovaná místa. Bohatě postačí, když si vyberete jedno, či dvě. Nic se nemá přehánět.

Kam ne?

Sice už jste možná slyšeli to známé pořekadlo, kterým kdysi ženy poučovala Coco Chanel, že parfém máte nanášet tam, kde chcete být políbené. S tím ale určitě nejde souhlasit. Váš parfém sice jistě nádherně voní, ale rozhodně hezky nechutná a poslední, co chcete je, aby vám váš partner políbil krk nebo ústa postříkaná vůní.

Jak?

Nejlépe uděláte, když nanesete parém na nahé tělo. Vyhněte se kontaktu s oblečením a především šperky. Zbytečně byste si mohli zničit milovanou blůzu, nové náušnice a třeba pro pravé perly je parfém úplným zabijákem.

Někteří upřednostňují způsob, že stříknou parfém do vzduchu a pak tím voňavým obláčkem projdou. Podle mě je to ale zbytčně nákladná metoda.

Zlepšovák

Pokud chcete, aby vám parfém déle vydržel, nenanášejte ho na suchou pokožku, ale raději se předtím namažte nějakým neparfemovaným tělovým krémem, nebo pulzní body přetřete před aplikací vazelínou. Ta vůni krásně uzamkne, bude jí uvolňovat plynujeli a vy budete vonět déle.

Méně je Více

A u parfému to platí dvojnásob. Na svou vůni si můžete po čase zvyknout a přestat ji na sobě vnímat. Věřte ale tomu, že vaše okolí ji vnímá a pokud to s parfémem přeženete, může to být opravdu nepříjemné a například pro spolucestující v hromadné dopravě mnohem horší, než kdybyste parfém vynechala úplně.

Objevili jste v článku nějaký nový trik?

Co najdeš v Krabičce?

Každý měsíc pouze pro odběratelky připravujeme unikátní obsah Krabičky složený z té nejlepší kosmetiky předních značek. Těšit se můžeš na plnou Krabičku novinek, dekorativní, pleťové a tělové kosmetiky. Kosmetiku na celý měsíc tak budeš mít vyřešenou, ušetříš až 2000 Kč a čekají na tebe stále nová překvapení. Udělej si radost.

Komentáře