Co je Cupuaçu?

Možná jste si při používání sprchového gelu od značky Klorane všimly nepříliš známého slovíčka Cupuaçu. Co to znamená a proč si ho v kosmetice zamilujete?

Cupuaçu překládáme do češtiny jako Kakaovník velkokvětý. Jde o plod stromu Theobroma grandiflorum, který se nazývá také jako amazonská palma. Jeho plody mají 1,5 kg a říkáme jim už známějším slovíčkem – ořechy. Jádra ořechů obsahují malé fazolky, které jsou plné blahodárného krémového másla cupuaçu. To se používá především v kosmetice. Ořechy se zpracovávají ručně, následně se za studena lisují a získává se z nich olej, který je tak hustý, že připomíná spíše máslo. Máslo/olej cupuacu výborně vyhlazuje vrásky, pokožku regeneruje, zklidňuje, hydratuje a díky vysokému obsahu fytosterolů oddaluje i stárnutí pokožky. 

Máslo Cupuaçu má skvělé hydratační schopnosti, je 1,5 x výživnějsí a jemnější než oblíbené bambucké máslo, které můžete znát i pod slovíčkem karité. Cupuaçu taje už při 32 °C, proto se velice snadno roztírá a vstřebává.

Pro koho je Cupuacu  vhodné?

Cupuacu máslo je ideální pro suchou, citlivou i podrážděnou pokožku. Ocení ji také starší pleť, protože máslo pleť hydratuje a vypíná.

Mrkněte na video:

Co na Cupuacu říkáte? Zaujalo vás? 

Co najdeš v Krabičce?

Každý měsíc pouze pro odběratelky připravujeme unikátní obsah Krabičky složený z té nejlepší kosmetiky předních značek. Těšit se můžeš na plnou Krabičku novinek, dekorativní, pleťové a tělové kosmetiky. Kosmetiku na celý měsíc tak budeš mít vyřešenou, ušetříš až 2000 Kč a čekají na tebe stále nová překvapení. Udělej si radost.

Komentáře