5 tipů pro hezká chodidla

O chodidla bychom se měli starat jak v létě, tak v zimě. V zimě sice nohy neukazujeme tak často, ale jednou za čas si do bazénu nebo do sauny skočíme. Jak pečovat o nohy a na co si dávat pozor?

1. Správná obuv

Správné a kvalitní boty jsou základ. Pokud budete mít obuv, která „dýchá“, nohy se nebudou tolik potit a celkově se vám bude chodit lépe. Co se týká podpatků, dávno už víme, že nohy v nich trpí, proto je noste jen když je opravdu potřebujete. Nikdo vám ale hlavu neutrhne, když lodičky nazujete do divadla nebo na rande. Škodí spíše každodenní nošení.

Když vyrazíte odpočívat do sauny nebo do bazénu, nezapomeňte si vzít žabky nebo pantofle na přezutí. Sprchy a společné prostory jsou v bazénech často místem, kde se přenášejí mykózy.

2. Hydratace

Jak často si mažete nohy? Na ruce většina z nás myslí každý den, na nohy už bohužel zapomínáme. Zkuste si z mazání udělat příjemný rituál, než lehnete do postele. Do Krabičky jsme vám přibalili Hydratační krém na nohy s levandulovým olejem od značky Astrid Peo a Ochranný krém na nohy od značky Indulona. Oba dva krémy krásně hydratují a zjemňují ztvrdlou pokožku. Jednou za čas můžete namazané nohy zabalit do tlustých ponožek a dopřát tak nohám intenzivní hydrataci. Určitě to vyzkoušejte.

3. Peeling

O krémech, balzámech a hydrataci chodidel se mluví poměrně často. Na co se zapomíná je peeling. Nemusíte používat hned speciální peeling na nohy. Stačí sáhnout po hrubším peelingu, který používáte na tělo nebo si vytvořit směs z cukru nebo soli a sprchového gelu. Jemně tak odstraníte odumřelou kůži a nožky prokouknou.

4. Relax v salónu

Domácí péče je fajn ale málo co se vyrovná péči v salonu. Zkuste zajít za pedikérkou vaší kamarádky, uvidíte, že si hodinku v salonu užijete a odpočinete si.  Nohy jako ze škatulky vám vydrží i měsíc.

5. Zkuste osvěžující spreje

Na léto jsou skvělé osvěžující spreje na nohy a do bot. Práci zastane i termální voda. Zkusit to můžete třeba po náročném dni v práci. Osvěžení a minutka klidu před domácím kolotočem na víc. Kdo by odolal?

Co najdeš v Krabičce?

Každý měsíc pouze pro odběratelky připravujeme unikátní obsah Krabičky složený z té nejlepší kosmetiky předních značek. Těšit se můžeš na plnou Krabičku novinek, dekorativní, pleťové a tělové kosmetiky. Kosmetiku na celý měsíc tak budeš mít vyřešenou, ušetříš až 2000 Kč a čekají na tebe stále nová překvapení. Udělej si radost.

Komentáře