5 důvodů, proč vám na nehtech nedrží lak

Ráda bys měla krásně nalakované nehty, ale lak ti nedrží? Tady je 5 důvodů, proč tomu tak může být.

  1. Nepoužíváš odlakovač

Před nanášením barviček je důležité nehet odlakovat. Odlakovač nehet odmastí a lak na nich bude lépe držet. Pokud ruce mažeš o sto šest, na tento krok určitě nezapomínej. Na mastných nehtech lak držet nebude. Odlakovače používejte nejlépe bez acetonu, aceton nehty zbytečně vysušuje. Bezacetonové odlakovače nemají tak dobrou a rychlou odlakovací schopnost, jako ty acetonové, proto jim dejte na čas.

  1. Zapomínáš na podkladovou bázi a ochranný lak

Nehet je po odlakování porézní a pokud póry nevyplníš podkladovou bází, dostane do nich se lak s pigmentem, který v nich zůstane i po odlakování a to je důvod, proč nám nehty žloutnou. Důležitý je i svrchní lak, díky kterému zůstane barevný lak ochráněný, vydrží delší dobu navíc dodá nehtům pevnost a lesk.

  1. Před použitím lak protřepeš

S lakem před použitím netřes. Kvůli pohybu by se do něj mohli dostat vzduchové bubliny, které na nehtech nevypadají hezky a dělají neplechu při nanášení. Třepání je ale důležité pro životnost laku. Jednou za čas ho tedy protřepej, ale vydrž s tím až po nalakování.

  1. Nehty nejsou v dobré kondici

Ani ten nejkvalitnější lak nebude na nehtech držet, pokud nejsou v dobré kondici. Zdravé nehty jsou základ, proto jsme vám do Krabičky dali Nail Conditioning Solution od Neostrata, což je roztok k posílení a vyhlazení suchých, křehkých a štěpících se nehtů s obsahem kyseliny mandlové a vitamínem E, který podporuje pevnost nehtů.

  1. Jednotlivé vrstvy laků necháváš zaschnout

Když nehty lakuješ, na nic nečekej. Největší chybou bývá to, že na podkladovou bázi nanášíme barevný lak až tehdy, když podklad zaschne. Chyba lávky. Laky na sebe nanášej co nejrychleji. Jednotlivé vrstvy se lépe propojí a budou tak lépe držet.

Co najdeš v Krabičce?

Každý měsíc pouze pro odběratelky připravujeme unikátní obsah Krabičky složený z té nejlepší kosmetiky předních značek. Těšit se můžeš na plnou Krabičku novinek, dekorativní, pleťové a tělové kosmetiky. Kosmetiku na celý měsíc tak budeš mít vyřešenou, ušetříš až 2000 Kč a čekají na tebe stále nová překvapení. Udělej si radost.

Komentáře